PŘÍBĚH TKALCE

 Příběh Tkalců: Ruční Tradice a Řemeslné Dědictví

 

Vstupte do světa Urban Weavers a objevte příběh, který se táhne přes tři generace a přináší dědictví ručního tkalcovství do vašeho domova.

 

František Urban

 

Začněme v roce 1895, kdy se narodil František Urban, muž s vášní pro tkalcovství. Již od mládí se učil od těch nejlepších tkalců. I přes nástrahy osudové první světové války, kdy musel narukovat na frontu, se vrátil domů a nadále se věnoval své vášni. Osvědčil se nejen v tkaní plátna, ale stal se i mistrem činovatých (vzorových) tkanin, což je vzácná dovednost. Zajímavým způsobem procestoval svět a strávil deset let života v USA. Jeho odhodlání bylo tak silné, že po návratu zakoupil tkalcovský stav z roku 1854, aby dávné tkalcovské umění předal svému vnukovi.

 

Miroslav Urban St.

 

Miroslav Urban St. pokračovatel v rodinné tradici tkalců. Je "Nositel tradice lidových řemesel" a "Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje." Vystudoval školu uměleckých řemesel v Praze a střední školu se zaměřením na umělecko-řemeslné práce. Začínal v dílně ÚLUVu (Ústředí lidové a umělecké výroby), a když se tato instituce rozpadla, začal se věnovat tkalcovství ve své domácí dílně. Po celý svůj život pečuje o tkalcovský stav svého děda a svou dovednost tkalcovství předává svým synům.

 

Miroslav Urban Ml.

 

Miroslav Urban Ml. se již od dětství pohyboval kolem tkalcovského stavu a pomáhal svému otci s přípravou na tkaní. Postupem času se sám začal usazovat ke stavu a objevoval tajemství tohoto řemesla a techniky výroby. Rozhodl se zachovat rodinnou tradici a založil značku Urban Weavers.

 

Jeho vášeň pro ruční tkalcovství a touha po uchování tohoto řemesla vám přináší unikátní a kvalitní ručně tkané výrobky, které v sobě nesou historii a důslednost tří generací tkalců. Naše látky jsou nejen tkané nitku po nitce, ale i láskou a vášní, která se předávala z generace na generaci. Připojte se k nám a uchovávejte s námi tradici a krásu ručního tkalcovství v dnešním moderním světě.

 

Urban Weavers – Kde Tradice Potkává Modernu.

Zpět do obchodu