ČINOVAŤ

Vítejte v světě Činovať, tkalcovské techniky, která je nejen synonymem slova "vzor," ale zároveň nezaměnitelným kulturním pokladem vytvořeným na Moravě kolem roku 1850. Tato jedinečná technika, oficiální součást českého kulturního dědictví a nominovaná na zápis do UNESCO, je spojením historie a umění.

 

Činovať začala svou cestu na lidovém oděvu, kde se stala prestižním módním doplňkem. Muži ji nosili na pracovním oblečení, ženy na spodničce, spojujíc tak mužskou sílu s ženským půvabem. Postupem času se činovať dostala i do bytového textilu, zdobila velké dekorační polštáře a stala se symbolem rodinného bohatství.

 

S rostoucím počtem polštářů rostlo i společenské povědomí. Při svatbě dostávala nevěsta tyto krásné polštáře do věna, ukazovala je při svatebním průvodu a přinášela je do svého nového domova. Byly to kousky, které svědčily o zaopatření a láskyplné péči.

 

Dnes přinášíme Činovať z Moravy do vašeho domova. Každý výrobek, který naleznete v našem e-shopu, je spojením tradice a elegance. Nyní máte možnost si přivést kousek českého dědictví a tkalcovského umění přímo do vašeho domova. Naše umělecké textilie vám umožní žít s částí české historie a tradice.

 

Vítejte ve světě Urban Weavers pro náročné zákazníky, kde jsou krása a historie spojeny s vaším komfortem. Navštivte naše produkty a objevte kouzlo českého činovatého umění!

Zpět do obchodu